THROW A GLITTER

Aktuálne

Throw a Glitter – neobyčajná trblietavá kolekcia, ktorú na Fashion LIVE! predstaví Tatiana Dvořáková
 

Odtrhnite sa z nudnej rutiny a spravte si každý deň neobyčajným, aby ste na jeho konci mali vždy dôvod na oslavu. Odkazuje mladá dizajnérka vo svojej novej kolekcii.

Predstavujeme vám prvú víťazku súťaže Hubert Fresh Fashion Contest, mladú módnu dizajnérku Tatianu Dvořákovú, ktorá svoju tvorbu predstaví po prvýkrát na samostatnej prehliadke počas októbrového Fashion LIVE!.


Talentovaná študentka Tatiana Dvořaková (19) ukončila strednú umeleckú školu a plánuje pokračovať v štúdiu na Vysokej škole umeleckopriemyselnej v Prahe, v ateliéri módnej tvorby, kde bola úspešne prijatá.

Do súťaže Hubert Fresh Fashion Contest sa Tatiana prihlásila aby získala novú skúsenosť, a zároveň ju zaujala aj tohtoročná téma Sparkling life. „Na Fashion LIVE! som bola niekoľkokrát a so záujmom som sledovala prehliadky rôznych dizajnérov a mnohých som aj spoznala. Keď som sa dozvedela, že budem môcť tento rok popri nich prezentovať svoju kolekciu, bola som veľmi šťastná,“ neskrývala svoju radosť talentovaná návrhárka.

Jej nová kolekcia s názvom Throw a glitter je inšpirovaná každodenným životom a jeho čarovnými maličkosťami, ktoré ho robia výnimočným. Cieľom je človeka odtrhnúť od nudnej rutiny a urobiť každý deň neobyčajným, rozžiariť ho, aby na jeho konci bol vždy dôvod na oslavu. „Odzrkadľuje neobyčajné momenty, veľkolepé príležitosti, ale aj úplné maličkosti, po ktorých spojení vzniká ten nádherný „sparkling life“. Najviac ma inšpiroval práve názov témy. Sparkles - trblietky, flitre ako niečo očarujúce, neobyčajné a oslavujúce,“ hovorí nadšene o téme súťaže a myšlienke svojej kolekcie Tatiana.

Farebnú inšpiráciu našla Tatiana aj v predajni Boritex, kde si pre svoju kolekciu vyberala látky. Hlavným prvkom jej modelov sú metalické prúžky ako jeden z najtypickejších znakov osláv a nášivky s textami, ktoré sa viažu na túto tému. Farebnosť sa nesie v jemných neutrálnych bielych odtieňoch, svetloružovej (baby pink) a výrazných zlatých a strieborných farbách.

A ako vlastne vzniká kolekcia v podaní Tatiany? „Celý proces začína, keď dostanem inšpiráciu, ktorá môže prísť doslova zo všetkého, čo je okolo mňa. Najlepší podnet je niečo, čo sa módy na prvý pohľad netýka, napríklad hudba, literatúra, alebo môj pohľad na nejaký problém. Ak ma niečo zaujme, snažím sa nezostať len na povrchu veci, ale rozobrať ju do hĺbky, vytvoriť si určitý koncept. Na základe toho hľadám ďalšie inšpirácie, vytváram moodboardy, neskôr návrhy, strihy, vyberám látky, začínam šiť a potom to už asi ide spontánne,“ opisuje celý kreatívny postup dizajnérka.

Vo svojej tvorbe sa Tatiana sústredila doteraz hlavne na dámsku módu, avšak rada skúša nové veci a preto berie dva pánske modely v novej súťažnej kolekcii ako výzvu na ktorú  sa teší. Do budúcna by sa rada zamerala na dámsku, ale aj pánsku tvorbu.
„Vždy ma móda zaujímala, ale nechcela som, aby som zostala z hľadiska jej sledovania len ako pozorovateľ. Chcela som  vytvárať svoje vlastné nápady. Móda je neodmysliteľná súčasť môjho života, baví ma, napĺňa, teší, a chcem v tom pokračovať a čo najviac sa rozvíjať,“ podelila sa s nami o svoje nadšenie dizajnérka.

Za svoju cieľovú skupinu považuje nezávislých ľudí, ktorí sa neboja obliecť si niečo, čo sa vymyká stereotypu, ale chcú prostredníctvom odevu vyjadriť svoju osobnosť. Ľudia, ktorí odev neberú len z praktického hľadiska, ale ako časť umenia.

My sa už nevieme dočkať výsledku a hotovej kolekcie, ktorá nepochybne prinesie niečo svieže a nové na prehliadkové mólo tohtoročného Fashion LIVE!. Mladá dizajnérka už teraz poctivo pracuje na tvorbe modelov, ktoré nám predstaví v posledný deň módneho podujatia pred odovzdávaním Fashion LIVE! Awards.

Pripravilo Fashion LIVE!

FOTO ZDROJ: Mischel Warenits/Fashion LIVE!
 

NEWSLETTER

Dostávaj aktuálne informácie z príprav Fashion LIVE! a všetkých sprievodných podujatiach do svojej schránky!
Váš internetový prehliadač je zastaralý

Pre správne zobrazenie stránky si prosím aktualizujte svoj interentový prehliadač. Aktualizovať prehliadač

×